Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DİTİB, KİMSESİZ CENAZELERE SAHİP ÇIKIYOR

Posted by almanyahaber Eylül 26, 2016

ustun_duymaz_defnedildiDİTİB, Müslüman toplumunun güvencesi olmaya devam ediyor

Almanya’daki en büyük dini sivil toplum teşkilatı olan, din ve eğitim hizmetlerinin yanında sosyal hizmetlere her daim öncülük ve önderlik eden Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Almanya’daki Müslümanların ümidi ve güvencesi olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın değişik şehirlerinde vefat eden ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)‘e bağlı dernekler tarafından sahip çıkılan üç kimsesizin cenazenin, nakil ve defin işlemleri tamamlandı.
4 Eylül 2016 tarihinde Lüdenscheid şehrinde vefat eden 01.03.1933 Ankara nüfusuna kayıtlı Saadet Morkaya’nın cenazesi, Mainerzhagen ve Lüdenscheid DİTİB derneklerinin destekleriyle 14.09.2016 tarihinde Ankara-Yenimahalle’de defnedildi.
12 Eylül 2016 tarihinde Schwelm şehrinde vefat eden 06.05.1938 Balıkesir-Bandırma nüfusuna kayıtlı Erdeniz Işılay, Schwelm DİTİB Yeşil Camii’nin desteğiyle 20.09.2016 tarihinde Schwelm Müslüman Mezarlığına defnedildi.
7 Eylül 2016 tarihinde Düsseldorf şehrinde vefat eden 28.06.1956 Niğde nüfusuna kayıtlı Üstün Duymaz, 21.09.2016 tarihinde DİTİB tarafından Düsseldorf Müslüman mezarlığına defnedildi.
Almanya’daki Müslüman toplumuna katkı sunan, onlara sahip çıkmaya çalışan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), dini ve sosyal sorumluluk anlayışını bir daha göstermiş oldu. Hiç kimsenin mağdur olmaması ve sahipsiz kalmaması için Müslümanların DİTİB’e ve Cenaze Fonu’na üye olmanın önemi bu yaşanmış olan son olayla bir daha ortaya çıkmış oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s