Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

DİTİB CAMİLERE SALDIRILARI KINADI

Posted by almanyahaber Ekim 3, 2016

schwabischgmundBebra, Schwäbisch Gmünd ve Dresden’deki DİTİB cami saldırıları hakkında basın açıklaması

Almanya’nın Dresden kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)’ne bağlı Fatih Camii’ne 26.09.2016 tarihinde gece saat 22.00 sularında bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Din görevlisi lojmanının kapısına yönelik yanıcı ve patlayıcı cisimler kullanılmak suretiyle gerçekleştirilen saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir.

Olayın gerçekleşmesinin ardından, Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen ile Din Hizmetleri Ataşesi Ahmet Fuat Çandır adı geçen camiye giderek saldırıyı yerinde incelemiş, cami din görevlisi ve dernek yöneticilerinden saldırı ile ilgili bilgi almış ve geçmiş olsun dileklerini iletmişlerdir.

bebraAyrıca, 25.09.2016 tarihinde DİTİB’e bağılı Bebra ve Schwäbisch Gmünd camilerine yönelik olarak gerçekleştirilen iki saldırı olayı da Müslüman toplumu olarak bizleri endişeye sevk etmektedir.

dresdenDiyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) olarak, son zamanlarda artış gösteren mabedlere yönelik saldırılar sonucunda tekraren ifade ediyoruz ki, mabedlere yönelik saldırı ve şiddet eylemlerinin her türlüsünü kararlılıkla, nefret ve şiddetle kınıyoruz.

Saldırıların faillerinin Alman Emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümit ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.

Kamu oyuna saygı ile duyurulur.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s