Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

YÜKSEL AKKUŞ ALMANLARI DA AĞLATTI

Posted by almanyahaber Kasım 18, 2016

yuksel-akkuscenaze01Sedat Açıkbaş – Namık Kemal Alıcı
HAMBURG- Caddenin karşı tarafına geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden otobüs şoförü 49 yaşındaki Yüksel Akkuş’un cenaze namazı büyük bir katılımla çalıştığı belediye otobüs işletmesinin avlusunda kılındı. Din görevlisi Burhanettin Arslan’ın kıldırdığı cenaze namazına 50’den fazla vatandaşımız katılırken, bir o kadar da başka dine mensup Alman ve yabancı iş arkadaşı namazı izledi.

cenaze03İşyeri Temsilcisi Cemil Özcan, Almanca ve Türkçe yaptığı konuşmada: “Elim bir kazada kaybettiğimiz arkadaşımız Yüksel Akkuş ile vedalaşmak isteyen Alman ve diğer yabancı arkadaşlarımızın isteği doğrultusunda çalıştığı işyerinde cenaze namazı kılınması için izin veren VHH yönetimine teşekkür ediyoruz” dedi.

cenaze02Seçimler sırasında vatandaşlarımızı seçim sandığına taşımak maksadıyla otobüs kiralamak istedikleri sırada Akkuş’la tanıştıklarını ve kendisinin gönüllü olarak şoförlük yapacağını söylediğini kaydeden UETD Hamburg Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bahtiyar: “Kendisi Türkiye aşığıydı. Alman vatandaşıydı ama doğduğu vatanından da kopmamıştı. Şimdi bürokratik engeller sebebiyle cenazeye Türkiye’ye götüremiyoruz. Burada hiçbir yakını yok ve hayattaki tek yakını 4 kardeşi var. Onlar da cenazeyi istiyor. Alman vatandaşı olduğu için, Türkiye’de defnedilmesine bürokrasinin izin vermediği Akkuş hakkında, Savcılık karar verecek.
Bürokratik engelleri hukuki yollarla aşmaya çalışıyoruz. Karar alınıncaya kadar morgda kalması gerekiyor. Umarız en kısa zamanda karar verilir” diye konuştu.

Akkuş’un cenazesi arabaya konulduktan sonra iş arkadaşı Almanlar da tabutun yanına çiçek bıraktılar. Bazıları arkadaşlarıyla vedalaşırken gözyaşlarını tutamadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s