Haberin Doğru Adresi

Avrupa'da Yaşayan Türklerin Haber Sitesi

POLİS ADAYLARI GÖREVE BAŞLADI

Posted by almanyahaber Kasım 19, 2016

polis04SEDAT AÇIKBAŞ
HAMBURG- Aralarında 12 Türk kökenli, toplam 70 polis ve 25 kriminal komiserlik adayı Polis Akademisi mezunu, Hamburg Hükümet Sarayı’nda yapılan törenle yemin ederek göreve başladı.

Yaklaşık bin 800 davetlinin katıldığı törende açılış ‘Süperman Marşı’ ile yapıldı. Polis Teşkilatı Başkanı Ralf Martin Meyer, Hamburg’un her türlü gelişmeye layık olduğunu belirterek açış konuşmasını, polislik mesleği kentin asayişi konusunda detaylandırarak sürdürdü.

Meyer, polisin her türlü en son teknik donanıma sahip olduğu için destek veren yetkililere teşekkür ederken, politikacılardan da bürokrasinin azaltılması için çalışma yapmalarını beklediklerini söyledi.

polis05ÇAĞDAŞ AYDIN ÖĞRENCİLER ADINA KONUŞTU
Wandsbek doğumlu 21 yaşındaki Çağdaş Aydın, 2016/17 döneminde mezun olan polis adaylarının temsilcisi olarak yaptığı konuşmada, çocukluktan beri hayali olan polislik mesleğine kavuştuğunu belirterek diğer arkadaşları gibi iyi bir eğitim aldığını ifade etti ve bunda emeği geçen yetkililere ve ailelerine teşekkür etti.

polis07Hamburg İçişleri ve Spor Senatörü Andy Grote eşliğinde yemin törenin ardından davetlilere kokteyl verildi. POST’un sorularını cevaplayan Komiser Derya Yıldırım – Kış, tüm öğrencilerin büyük bir titizlikle ve emeklerle yetiştirildiğini belirterek, polisliğin ‘iyi’ bir meslek olduğunu, Hamburg’da her yıl ortalama 250 polisin istihdam edilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s